Najnowsze wpisy, strona 5


Sekretne dziecko Kerry Fisher
Autor: ilona_czyta
08 lipca 2019, 14:47
„Sekretne dziecko” Kerry Fisher to opowieść, która dzieje się w latach 60tych. Były to lata, w których zdrada małżeńska i niechciana ciąża były wielkim grzechem, hańbą i wstydem. Książka przedstawia poruszającą historie Susie młodej mężatki i matki. Urodziła ona dziecko w wielkiej tajemnicy. Chłopca oddała do adopcji. Ten sekret prześladował ją i dręczył przez całe życie. Po latach w trakcie choroby, tajemnica wyszła na jaw. Czy jej córki odkryją cały ten ponury dramat? Co na to mąż Danny, czy skrywany sekret rozbije jej rodzinę czy ją scali?

* * Książka wzruszyła mnie do łez. Przeczytałam ją w jeden wieczór. Historia mnie wciągnęła. Płakałam wraz z przewracanymi stronicami. Powieść pełna wrażeń i ludzkich słabości. Nigdy nie wiemy co nas może spotkać w życiu. Nie oceniajmy Susie źle, bo kto wie,jak postąpilibyśmy na jej miejscu. Książka o rodzinnych tajemnicach, kłamstwach i rozterkach. Historia pełna miłości i siły ducha. Czytanie jej pochłonęło mnie bez reszty. Byłam zachwycona lekturą. Lubię takie książki życiowe, kiedy coś się dzieje. Autorka wspaniale napisała tę książkę. Temat ujęła doskonale i w odpowiedniej perspektywie. Polecam z całego serca. Ta historia mnie urzekła.

 

Ocena: 7/10

Wydawnictwo: Literackie 

Autor: Kerry Fisher 

Glow and Shadow. Walka o marzenia. Ana Rose...
Autor: ilona_czyta
04 lipca 2019, 16:51
„Glow and Shadow. Walka o marzenia” to debiutancka powieść Any Rose. Akcja dzieję się w Los Angeles. Ava przyjeżdża do LA, by spełnić marzenia. Dostaje się do drużyny cheerleaderek LA GALAXY. On Aiden to gwiazda piłki nożnej. Avie bardzo podoba się Aiden, ale wie, że jeśli się z nim zwiąże, zostanie wyrzucona z drużyny. Czy uczucie połączy Ave i Aidena? Czy przeszłość Aidena zmieni to coś, co jest między nim a Avą? Kim jest Dante? * *


Od marca czekałam na tę powieść, gdy przeczytałam opis na okładce, spodobała mi się . Książka o miłości, przyjaźni, ale także zazdrości, fałszywości i dwulicowości. Na początku mnie nie wciągnęła, ale dałam jej szansę i po paru rozdziałach akcja się rozwinęła. Wzbudzała we mnie pozytywne emocje, ale czasem również negatywne. Zdarzają się często wulgarne opisy i sytuacje. Nie za bardzo lubię taki język w książkach. Autorka pisze z perspektywy dwóch osób. Napisana stylowo i nienagannie. Aiden to według mnie taki typowy chłopak, za którym ugania się mnóstwo dziewczyn. W wielu książkach spotkałam się już z takim typem chłopaków. Ava, dziewczyna, która nie boi się nowych wyzwań, ale jest skryta i ostrożna. Dialogi napisane są systematycznie, nie za dużo, nie za mało. Okładka przyciąga czytelnika, taka inna od pozostałych romansów. Jeśli nie wiedziałabym, ze autorka to polka, pomyślałabym, że książka jest napisana przez kogoś z zagranicy. Może to przez amerykańskie imiona, i ze akcja dzieje się w USA. Od pierwszych stron czuć już ten klimat. Denerwuje mnie jedna rzecz, otóż nie lubię, cofania się w czasie, gdy chodzi o taką samą sytuację, a jest ona ukazana tylko z perspektywy innej osoby. Podsumowując tę książkę, można powiedzieć, ze to taki typowy młodzieżowy romans. Zakończenie z happy endem. Polecam tak pół na pół. Każdy znajdzie coś dla siebie, ja znalazłam, więc pewnie ty również.

 

Wydawnictwo: WASPOS

Autorka: Ana Rose 

Ocena: 7/10

Czytelniczka i Mówczyni Traci Chee
Autor: ilona_czyta
28 czerwca 2019, 17:04

Po mojej przerwie wakacyjnej przedstawiam wam dwa tomy książki Traci Chee pt „Czytelniczka” i „Mówczyni” Morze atramentu i złota. 

Powieść ta, to fantastyczna przygoda młodej Sefie. Dziewczyna straciła tragicznie rodziców, zaopiekowała się nią ciotka Nin. Razem próbowały przetrwać we wrogim świecie krainy Kelanna. Niestety źli i podli ludzie, porwali Nin, i Sefie została sama. Ukrywa się w lesie przed ludźmi Serakeena. Towarzyszy jej magiczny artefakt, książka o nadprzyrodzonych mocach, a jednocześnie jedyna pamiątka po rodzicach. W tej powieści książka stanowi niezwykłość i ukrywa swą fantastyczność. Spotkamy tu morskich piratów, iluminatów, skrytobójców i transformacje. 

Książka pełna niebezpieczeństw i niewiarygodnych przygód, w której znajdziecie magiczne zaklęcia, uroki, baśniowy i metafizyczny świat. 

Czy Sefie odnajdzie rodziców, jakie tajemnice ujrzą światło dzienne, czy Sefie i tajemniczy Łucznik to dobry kompan czy coś więcej. Jak potoczą się losy dziewczyny w świecie pełnym okrucieństwa? 

*

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę byłam nastawiona sceptycznie. Nie przypadła mi do gustu, nie mogłam się połapać w fabule i zawiłościach historii. Powieść opisuje kilka wątków naraz, trudno połapać się co do czego. Pierwszy tom mnie troszkę znudził, ale drugi tom już czytałam z zainteresowaniem. Akcja uległa zmianie na korzyść. Dialogi ciekawsze i porywają czytelnika. 

Książka dla tych co lubią magie i jej skutki. Ogólnie godna przeczytania. Polecam miłośnikom gatunku fantasy. 

Zaczynam od listu, kochanie. Justyna Typańska...
Autor: ilona_czyta
02 czerwca 2019, 12:55

„Zaczynam od listu, kochanie” to opowieść obyczajowa. Akcja dzieje się w Środzie Wielkopolskiej, Gdańsku i Łodzi. Główna bohaterka Łucja, po studiach wyprowadza się z rodzinnego miasta, wynajmuje mieszkanie i dostaje pracę w klinice weterynaryjnej u doktora Wiktora.

Dziewczyna przesiaduje często w bibliotece, czyta bardzo dużo romansów. Jest singielką, nie za bardzo wierzy w prawdziwą miłość.

Pewnego razu dostaje tajemniczy list od nieznajomego mężczyzny.

„ … od pewnego czasu interesuje się tobą. Wiem, że jesteś weterynarzem i lubisz zwierzęta..”

 

Dokąd zaprowadzi ją ta forma komunikacji?

Kim będzie Mateusz? Jakie tajemnice będzie skrywał?

Czy to zemsta za krzywdę z przeszłości czy prawdziwa miłość do niej?

 

*

Książka bardzo przypominała mi Iliasa Małgorzaty Falkowskiej. Niektóre wątki są takie same.

Autorka ciekawie wprowadziła mnie w fabułę książki. Pani Justyna miała niezły pomysł na stworzenie takiej historii, choć kiedyś miałam już styczność z podobną książką, również listy były początkiem znajomości dwojga ludzi.

Ukazana jest w niej może nie depresja, ale smutek i ucieczka. Pokazuje ze pomoc terapeuty, to dobra droga do wyjścia z problemów, jakie przeszła jedna z bohaterek.

Książka o stracie najlepszego przyjaciela i radzeniu sobie z trudnościami.

Zdarzają się wątki smutne, choć nie na tym opiera się całość.

Pokazuje również obsesyjną miłość kobiety do mężczyzny. Prześladowanie, śledzenie i miłość bezwarunkową.

Pisana jest, z perspektywy kilku osób. Bardzo lubię, gdy jest więcej dialogów od opisów. Wciągająca, romantyczna i pełna namiętności.

Zakończenie z happy endem. Podejrzewałam, że tak skończy się ta historia.

Polecam.

 

Wydawnictwo: Oficynka 

Autorka: Justyna Typańska 

Ocena: 4/5 

 

O miłości bez litości
Autor: ilona_czyta
26 maja 2019, 22:07

Książka Katarzyny Augustyniak- Rak pt. „O miłości bez litości” to powieść obyczajowa, dziejąca się współcześnie.

Opowiada o losach Honoraty, kobiety koło czterdziestki, która jest lekarzem- pulmonologiem. Honorka jest kobietą samotną, zakochaną po uszy w dawnym znajomym sprzed lat. Nie stroni od alkoholu, co ma negatywny wpływ na aspekty jej życia.

Kiedy umawia się z dziennikarzem, Marcelim w sprawie wywiadu, nie ma pojęcia, że jej życie ulegnie zmianie. Razem prowadzą prywatne, zagmatwane śledztwo, pełne zagadek i niejasnych sytuacji.

Czy ostateczny wynik wnikliwej szperaniny, w cudze życie doprowadzi ją do ukochanego mężczyzny?

Co ma z tym wspólnego wokalista Rolling Stones, Mick Jagger i pusta butelka po Whisky Jack’u Daniel’s?

 

* * Jak tylko przeczytałam opis na odwrocie książki, wiedziałam, że mi się ta powieść spodoba. Czyta się bardzo przyjemnie, kartka po kartce. Dialogi napisane płynnie i z humorem, umiejętnie wciągają. Wartka i zwinna akcja. Brakuje mi tylko jakiegoś jednoznacznego zakończenia, bo nie tego się spodziewałam. Serdecznie polecam, przeczytajcie koniecznie. Mnie ujęła prostym językiem, dużą dawką humoru i ciekawym zwrotem akcji.

 

 

Tytuł: O miłości bez litości 

Autor: Katarzyna Augustyniak- Rak 

Wydawnictwo: Książnica 

Ocena: 4/5