Archiwum wrzesień 2019


Kiedyś po ciebie wrócę
Autor: ilona_czyta
28 września 2019, 17:58

„Kiedyś po ciebie wrócę” Agaty Czykierda Grabowskiej to powieść obyczajowa z wątkiem romansu i kryminału. Główna bohaterka to Roksana, studentka. 

Po roku wraca do rodzinnego miasta. Chce za wszelką cenę odkryć,co stało się

z jej siostrą Anną, która  pewnej nocy zniknęła jak kamień w wodę. 

Jedyny trop jaki znajduje, to piosenka na jej Ipodzie pt „I’ll come back for you”. Bartek, przyjaciel dziewczyny pragnie pomóc jej odnaleźć Anie. 

Czy im się uda? Czy wszystkie kłamstwa i tajemnice  ujrzą światło dzienne?

*

*

*

To moje pierwsze spotkanie z książką pani Agaty. Gdy zaczęłam czytać, myślałam, że to po prostu romans, ponieważ nie lubię wątków kryminalnych i thillerów, a tak naprawdę z trzy ostatnie rozdziały to kryminał, reszta to zwykła obyczajówka z miłością w tle. 

 

 Styl autorki jest spójny i dobrze napisany, spisała się kapitalnie i nadzwyczajnie w tej książce. 

Fabuła jest wymyślona bardzo realistycznie i od początku byłam nastawiona pozytywnie, ale potem mnie z lekka znudziła, ponieważ miałam wrażenie, że ciągle czytam o scenach intymnych bohaterów.

 

Nie mogłam doczekać się rozwiązania tajemniczego zaginięcia kobiety.

 

Wierzyłam do samego końca, że dobrze zakończy się śledztwo. 

W powieści jest nawiązanie do książek Colleen Hoover. Kilka jej pozycji przeczytałam i również jestem zadowolona z historii spod jej pióra. 

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ukazana jest w niej przyjaźń, miłość, ale także depresja związana ze stratą bliskiej osoby. 

Zakończenie było dla mnie nieprzewidywalne, szokujące, uderzające i wbija w fotel. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Myślałam, że inaczej zakończy się historia bohaterów. 

Na świecie i w Polsce ginie w tajemniczych okolicznościach duża ilość osób. Często policja nie ma poszlak, by odnaleźć zaginionych ludzi. Dużo przypadków odnajdują ze szczęśliwym zakończeniem, ale także z tym złym. 

Polecam, godna przeczytania. 

Jestem ciekawa następnej książki pani Agaty, na którą natknęłam się u siebie w bibliotece pt. „Adam”. Pewnie przeczytam niebawem.

 

Autor: Katarzyna Czykierda- Grabowska 

Wydawnictwo: Omg books 

Magia ukryta w kamieniu Katarzyna Grabowska...
Autor: ilona_czyta
25 września 2019, 15:16

Tytuł: „Magia ukryta w kamieniu” Katarzyny Grabowskiej. 

Wyobrażacie sobie, że przenosicie się w czasie z XXI wieku do pogańskich czasów. Barbarzyńskie zwyczaje, zero internetu, telefonu i Facebooka, życie bez łazienki i prądu. Brrr…  to właśnie spotkało Julie, młodą kobietę, a tylko pojechała na wieś zaopiekować się chorą babcią. Spotyka tam tajemniczego Mateusza. Gnana ciekawością idzie do lasu Stróża. Jeden wielki koszmar, jest w innej rzeczywistości. Czasy bardzo odległe, tajemnicza kraina Buria, polowanie na potworne skrzydlaki, podstępna i mroczna Wieszczba. W tle przystojni rycerze, miłość, magiczna przygoda i przepowiednia, która łączy się z losem Julii. 

Co ją czeka, czy wróci do domu? 

*

*

*

Ta powieść mnie trochę zaskoczyła. Nie czytałam jeszcze książki, która dzieje się w Polsce i przenosi nas w czasie, ale czyta się nadzwyczajnie. Losy Julii wciągają. Kartka po kartce i byłam coraz bardziej zaintrygowana tą historią. 

Opowieść mnie pochłonęła, przeżywałam z dziewczyną każdą jej przygodę w obcej krainie. Pani Katarzyna doskonale napisała tę powieść, jest niepowtarzalna. 

Nie mogę doczekać się kolejnej części pt. „Las potępionych”, przeczytam z przyjemnością. Godna polecenia.

 

 

 

Autor: Katarzyna Grabowska 

Wydawnictwo videograf 

Ocena: 5/5 

 

Nie mogę się doczekać.. kiedy wreszcie...
Autor: ilona_czyta
16 września 2019, 14:44

„Nie mogę się doczekać… kiedy wreszcie pójdę do nieba” Fannie Flagg to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w Elmwood Springs miejscowości w Missouri. Mieszka tam starsza pani Elner Shimfissle, dobra dusza miasteczka. Kiedy kobietę zaatakowały szerszenie, karetka zabrała ją do szpitala. Lekarz mylnie stwierdził zgon denatki: i wtedy zaczyna się pełna zwrotu akcji historia Elner i jej znajomych i najbliższych. Opowiedziana w spokojnym i monotonnym tonie historia. Ciepła opowieść dla każdego. Mądra książka opowiada o śmierci i kolejach losu. Przesympatyczna staruszka, która jest główną postacią tej historii, potrafi pomóc każdemu, wybawi z opresji, niesie pociechę i zaraża pogodą ducha.

 

Mimo sędziwego wieku jest pełna charyzmy i jest posiadaczką lotnego umysłu. 

Kiedy trafia do nieba, to dopiero się dzieje… spotyka same znajome twarze, co z tego wyniknie? *

*

*

 

Książkę czyta się bardzo miło. Historia starszej pani mnie urzekła. Taka prawdziwa, ciepła babcia. Małomiasteczkowy klimat, gdzie każdy wszystko wie o sąsiadach. Świetna i niespotykana powieść napisana z humorem, przychylnie napawa optymizmem. Zwroty akcji zaskakujące. Polubiłam bardzo postacie z tej książki, od Normy histeryczki, która się wszystkim przejmuje i zamartwia, do Luther samotnego faceta, który dzięki niej wychodzi na ludzi. Książkę czyta się z taką jakąś nostalgią i czułością. Powieść mnie wyciszyła i nabrałam pogody ducha. Znakomita na długie, pochmurne wieczory. Godna polecenia.

 

Na ostatnich stronach są ciekawe przepisy kulinarne. Pewnie jakieś wypróbuje w swojej kuchni. ☁️☁️🙉🙈

 

 

Perfumiarka
Autor: ilona_czyta
15 września 2019, 13:51

Dziś mam dla was „Perfumiarka” Margit Walso. Książka składa się z trzech części: 

Nuta głowy, Nuta serca i Nuta głębi. Bohaterką książki jest dziewczyna o imieniu Ingrid. Któregoś dnia w rzeczach zmarłego ojca znajduje sekretny rysunek flakonu perfum. Na buteleczce jest napis LSR. To nazwa laboratorium we Francji, gdzie ojciec pracował. Ingrid za wszelką cenę chce poznać prawdę i wyrusza do Grasse, miasteczka we Francji. Dzięki panu Gerardowi dostaje prace w laboratorium perfum. 

Czy dziewczyna pozna prawdę o ojcu? Co ukrywa Sonja, szefowa w zakładzie?

Czy wydarzenia z przeszłości będą miały wpływ na znajomości i prace laborantki? 

*

*

*

Myślałam, że to będzie typowe romansidło, które mi się w ostatnich dniach przejadło, a okazało się, że to wspaniała książka.  To taka odskocznia od typowych romansów, ponieważ w niej poznajemy inną dojrzałą miłość.

Jak przeczytałam opis powieści, stwierdziłam, że muszę poznać historię i gdy nadarzyła się okazja, to wzięłam się za czytanie. 

Na początku nie mogłam się połapać ze wspomnieniami Ingrid, ale po kilku kartkach wiedziałam o co chodzi. Dzięki tej książce przeniesiemy się do cudownej Francji, na kwitnące pola lawendy. Okładka świetnie przyciąga wzrok. Widzimy na niej dziewczynę na polu cudownego ziela. Możemy przeczytać rekomendację Małgorzaty Sochy, która również zachwyciła się tą lekturą. 

Pisarka Margit na co dzień pisze powieści i mieszka w Norwegii. 

Fabuła jest interesująca i bardzo mnie urzekła. Przypominała mi serial turecki pt „ Królowa jednej nocy”. 

Podobają mi się w książkach przygody w różnych krajach na świecie. Można poznać w ten sposób historie i obyczaj danego miejsca. 

Długo ją czytałam, bo miała bardzo obszerne opisy i mało dialogów. 

Nie mogłam się doczekać kiedy w końcu poznam prawdziwą prawdę o ojcu Ingrid i szefowej laboratorium LSR. Bardzo podobał mi się prowadzony przez dziewczynę notes. Był takim podsumowaniem rozdziału. 

Utożsamiłam się z bohaterką książki, bo mam dobry zmysł węchu i zawsze wszystko wywęszę. 

Muszę pochwalić wydawnictwo literackie, za grzbiety w książkach, nie wyginają się, są elastyczne. Często mam takie, które łamią się na pół i potem wygląda to dość nieestetycznie. Lubie zadbane i ładne książki. 

Polecam wszystkim, którzy znudzeni są swoją codzienną lekturą, to taka miła odskocznia.  

Zakończenie mnie zaskoczyło. Według mnie powinna być kontynuacja przygód Perfumiarki.

 

K. N. Haner "Nieczyste więzy"
Autor: ilona_czyta
04 września 2019, 21:54
Dziś premiera!!! Mam dla was rewelacje. Przepraszam, że tak późno, ale dopiero skończyłam czytać. Książka Katarzyny N. Haner „Nieczyste więzy” to thiller erotyczny z mrocznymi elementami. Claire to młoda dziewczyna zagubiona w życiu, bez oparcia i najbliższych. Książka przedstawia seksualne przeżycia i wrażenia w jej pokręconym życiu. Autorka wciąga nas w losy dziewczyny, która szuka miłości i zrozumienia. Samotna w życiu, prześladowana erotycznie w miejscu pracy. Kiedy spotyka bratnią duszę, myśli ze znalazła przyjaźń, a także miłość, ale to bardziej pokręcona osoba, niż ona sama. * * *

Lubię książki Haner, ale ta to coś zupełnie innego niż jej poprzednie powieści. Książka wywołała u mnie różne emocje, od fascynacji do osłupienia. Wciągnęłam się bez reszty, pełna ekscytacji i ciekawości. Autorka przedstawia zaskakującą historię młodej dziewczyny, która mnie urzekła i zafascynowała. Zawiła i intrygująca powieść dla osób lubiących tematy erotyczne, które dominują w tej książce. Nie mogę się doczekać drugiej części tej powieści. Finał trochę mnie rozczarował. Ciekawi mnie co będzie dalej. Czytając tę książkę byłam bardzo przejęta i pełna obaw. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy w tej powieści, ale cóż myliłam się, powala na kolana. Fascynacja i manipulacja dominuje! Pełno w niej namiętności i scen erotycznych. Polecam gorąco.