Archiwum lipiec 2019


Zapomnij o mnie Roma Nowicz
Autor: ilona_czyta
24 lipca 2019, 16:55

Książka „Zapomnij o mnie” Romy Nowicz to powieść obyczajowa. Marco dwudziestoletni chłopak, który miał w życiu wszystko, pieniądze, dobry start w dorosłość, troskliwego ojca i dziewczynę, którą kochał nade wszystko. Ale życie lubi płatać figle. Zbankrutowali, stracili wszystko. Ojciec popełnił samobójstwo, dziewczyna odeszła do bogatszego. Po 15 latach Marco powraca do swojego miasteczka, aby się zemścić na wszystkich, którzy doprowadzili ojca do śmierci. Czy było to samobójstwo czy morderstwo? Szykuje także zemstę na dawnej dziewczynie, ale czy zemsta to dobry pomysł jak się kogoś mocno kocha?

Czy Marco odkryje sekret rodzinny, czy miłość i namiętność zwyciężą?

*

*

Książka pełna erotyki, pożądania i miłości. Sceny łóżkowe bardzo pikantne. Powieść pełna sprzeczności, z ciekawą fabułą. Uwiodła mnie i nie mogłam się oderwać od czytania. Napisana rewelacyjnie. Pełna emocji, wspomnień i fantazji erotycznych. Nie jestem fanką takich pozycji, ale ta powieść mnie urzekła. Czyta się doskonale. Pani Roma perfekcyjnie napisała tę książkę. Bardzo wciągająca, po przeczytaniu zapadnie wam na długo w pamięci. Styl i dialogi są nadzwyczajne. Barwne i interesujące postacie. Historia pełna żaru i napięcia. 

Polecam gorąco.

Autor: Roma Nowicz 

Wydawnictwo Videograf 

Ocena 4/5 

Można ją zakupić na księgarni 

https://videograf.pl/pl/p/Zapomnij-o-mnie/2396

- Bonito

- Empik 

- tania ksiazka 

Drwal K.N. Haner
Autor: ilona_czyta
24 lipca 2019, 13:41

„Drwal. Miłość, która narodziła się z natury” K.N. Haner to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w lesie i w Nowym Yorku. On- Jason Parker, samotnik, poszukujący swojej życiowej drogi, mieszka i pracuje w małym lasku, robi rzeźby. Ona- Samantha  pracuje w firmie dziennikarskiej. Pragnie przeprowadzić wywiad z Jasonem, chłopakiem z lasu. Któregoś dnia zjawia się u niego przed domem. To zajście uziemia ją, na kilka dni, w drewnianej chacie. Sprawia to, ze zraniony wydarzeniami z przeszłości, skryty i zamknięty w sobie drwal, otwiera się przed Samanthą.

Co stanie na przeszkodzie znajomości Sam i Jasona?

Czy tajemnice wyjdą na światło dzienne?

*

*

Pierwszy raz mam do czynienia z pisarstwem pani Kasi. Myślałam, że książka  będzie ciężka i trudna w odbiorze, a okazała się świetną lekturą na wakacyjny letni wieczór. Autorka pisze z perspektywy Jasona. Dialogi są regularne i świetnie napisane z wartką akcją. Wprowadza czytelnika w ciekawy świat bohaterów. Nie podobało mi się zachowanie Sam w firmie. Popełniła błąd, ale kto z nas ich nie popełnia, ale z drugiej strony wiedziała na co się pisze.

„Ludzie czasami specjalnie zbaczają z wyznaczonej ścieżki, by zobaczyć, co czai się na nieznanej drodze. Często są to sytuacje,których nie doświadczylibyśmy, idąc prosto do celu.”

Czasem irytowało mnie również zachowanie Jasona. Według mnie, póki nie poznał dziennikarki, był egoistą i myślał tylko o sobie. Tragedia musiała się wydarzyć, by zrozumiał swoje postępowanie. W tej książce ukazana jest, także miłość,agresja psychiczna i fizyczna, śmierć członka rodziny.

„Bo człowiek bez miłości, zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze. Można się bać miłości, można jej unikać, ignorować ją i uciekać przed nią, ale ona w końcu i tak nas dopadnie.”

 

Przeczytałam z zaciekawieniem  w jeden wieczór. Polecam z całego serca.

Ocena: 4/5 

Wydawnictwo: editiored 

Autor: K.N. Haner

Posłuszna żona Kerry Fisher
Autor: ilona_czyta
19 lipca 2019, 12:47

 

Książka „Posłuszna żona” Kerry Fisher to powieść przedstawiona z perspektywy dwóch kobiet, Maggie i Lary. Maggie- druga żona, młoda mężatka, nie dająca sobie dmuchać w kaszę, pewna siebie. Mąż- kochający, troskliwy, dobry facet. 

Lara- druga żona, zastraszana, pełna obaw. Mąż- tyran domowy,znęcający się nad rodziną, psychicznie i fizycznie, z pozoru idealny facet. 

Dwa domy, a jakże różne. 

Czy skrywane tajemnice i sekret domowego ogniska, ujrzy światło dzienne?

Co na to teściowa wtrącająca się we wszystko?

 

Książka pełna emocji. Nie mogłam się oderwać. Historia opisana ciekawie i interesująco, pełna napięcia i frustracji. Ta powieść głęboko mnie poruszyła, wciągnęły mnie losy Maggie i Lary. Książka wydana na czasie, bo często się słyszy o kobietach poniżanych i martretowanych w zaciszu domowym. 

Zakończenie powala na kolana. 

Czytałam tej autorki także „Sekretne dziecko”, pisze doskonale, umie utrzymać napięcie i utrzymuje czytelnika w ciągłym zainteresowaniu. 

Polecam z całego serca. •

Samobójca Agnieszka Ziętarska
Autor: ilona_czyta
14 lipca 2019, 18:41

„Samobójca” Agnieszki Ziętarskiej to powieść fantastyczna. Flora to zwyczajna dziewczyna, która straciła brata w wypadku samochodowym. Często ma depresyjne dni. Nie posiada znajomych, mieszka z rodzicami. Jej rodzina się rozpada. Pewnego dnia poznaje chłopaka. Felis jest Niezmiennym i posiada jeden wyjątkowy talent. Tylko on o tym wie, jego rodzina, i ludzie z kręgu Niezmiennych. 

Czy przyszłość Flory się zmieni?

Jak zareaguje rodzina Felisa na przyjaźń jego i Flory?

Czy Felis uratuje Flore przed niebezpieczeństwem?

*

*

Od jakiegoś czasu polowałam na tę książkę, bo słyszałam dużo dobrych słów na jej temat. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Przygody Flory i Felisa są niesamowite. Dawno nie czytałam tak dobrego fantasy. Autorka spisała się wyśmienicie. Wprowadziła mnie w fantastyczny świat. Czyta się miło i przyjemnie. 

Książka przypomina mi serię Dom Nocy. Kilka wątków mi o niej przypomina i styl autorki podobnie napisany. 

W tej powieści nie było nic takiego, do czego można było się przyczepić. Podobała mi się fabuła. Zabawne dialogi bohaterów, z których można było się pośmiać. 

Opowiada również o nienawiści rodziny i znajomych, smutku i przygnębieniu po stracie bliskiej osoby, także o depresji wśród młodzieży. 

Znajdziemy w niej także magie, ukryte właściwości różnych przedmiotów, a przede wszystkim przyjaźń i miłość nastolatków.

Kolejną  część pt. „Nauczyciel” przeczytam bliżej jesieni, ponieważ wtedy wyjdzie następna część trylogii. 

Polecam miłośnikom fantastyki. Godna przeczytania.

Nieświęta rodzina Danuta Noszczyńska
Autor: ilona_czyta
13 lipca 2019, 16:12

Książka Danuty Noszczyńskiej „Nieświęta rodzina” to powieść pełna humoru i niesnasek rodzinnych. Głównym narratorem przedstawionej historii jest Aga. 

Opowiada ona losy swojej familii w sposób przezabawny, interesujący, a jednocześnie z czarnym humorem, wciągający czytelnika. 

Opowieść  pełna tajemnic, rodzinnych perypetii,zdrady małżeńskiej, alkoholu i seksu. 

Powieść serdeczna, warta grzechu. 

„uwierzcie, ale książę na białym koniu naprawdę istnieje”. 

Książkę przeczytałam w tempie expressowym. Naprawdę mi się podobała. 

Lubię taki styl literacki. Napisana optymistycznie i ciekawie. 

Historia mnie urzekła. Czyta się szybko i naprawdę jednym tchem. 

Autorka doskonale się spisała, po prostu wymiata. 

Polecam. Przeczytajcie koniecznie.