Samobójca Agnieszka Ziętarska


Autor: ilona_czyta
14 lipca 2019, 18:41

„Samobójca” Agnieszki Ziętarskiej to powieść fantastyczna. Flora to zwyczajna dziewczyna, która straciła brata w wypadku samochodowym. Często ma depresyjne dni. Nie posiada znajomych, mieszka z rodzicami. Jej rodzina się rozpada. Pewnego dnia poznaje chłopaka. Felis jest Niezmiennym i posiada jeden wyjątkowy talent. Tylko on o tym wie, jego rodzina, i ludzie z kręgu Niezmiennych. 

Czy przyszłość Flory się zmieni?

Jak zareaguje rodzina Felisa na przyjaźń jego i Flory?

Czy Felis uratuje Flore przed niebezpieczeństwem?

*

*

Od jakiegoś czasu polowałam na tę książkę, bo słyszałam dużo dobrych słów na jej temat. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Przygody Flory i Felisa są niesamowite. Dawno nie czytałam tak dobrego fantasy. Autorka spisała się wyśmienicie. Wprowadziła mnie w fantastyczny świat. Czyta się miło i przyjemnie. 

Książka przypomina mi serię Dom Nocy. Kilka wątków mi o niej przypomina i styl autorki podobnie napisany. 

W tej powieści nie było nic takiego, do czego można było się przyczepić. Podobała mi się fabuła. Zabawne dialogi bohaterów, z których można było się pośmiać. 

Opowiada również o nienawiści rodziny i znajomych, smutku i przygnębieniu po stracie bliskiej osoby, także o depresji wśród młodzieży. 

Znajdziemy w niej także magie, ukryte właściwości różnych przedmiotów, a przede wszystkim przyjaźń i miłość nastolatków.

Kolejną  część pt. „Nauczyciel” przeczytam bliżej jesieni, ponieważ wtedy wyjdzie następna część trylogii. 

Polecam miłośnikom fantastyki. Godna przeczytania.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz