Archiwum 14 lipca 2019


Samobójca Agnieszka Ziętarska
Autor: ilona_czyta
14 lipca 2019, 18:41

„Samobójca” Agnieszki Ziętarskiej to powieść fantastyczna. Flora to zwyczajna dziewczyna, która straciła brata w wypadku samochodowym. Często ma depresyjne dni. Nie posiada znajomych, mieszka z rodzicami. Jej rodzina się rozpada. Pewnego dnia poznaje chłopaka. Felis jest Niezmiennym i posiada jeden wyjątkowy talent. Tylko on o tym wie, jego rodzina, i ludzie z kręgu Niezmiennych. 

Czy przyszłość Flory się zmieni?

Jak zareaguje rodzina Felisa na przyjaźń jego i Flory?

Czy Felis uratuje Flore przed niebezpieczeństwem?

*

*

Od jakiegoś czasu polowałam na tę książkę, bo słyszałam dużo dobrych słów na jej temat. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Przygody Flory i Felisa są niesamowite. Dawno nie czytałam tak dobrego fantasy. Autorka spisała się wyśmienicie. Wprowadziła mnie w fantastyczny świat. Czyta się miło i przyjemnie. 

Książka przypomina mi serię Dom Nocy. Kilka wątków mi o niej przypomina i styl autorki podobnie napisany. 

W tej powieści nie było nic takiego, do czego można było się przyczepić. Podobała mi się fabuła. Zabawne dialogi bohaterów, z których można było się pośmiać. 

Opowiada również o nienawiści rodziny i znajomych, smutku i przygnębieniu po stracie bliskiej osoby, także o depresji wśród młodzieży. 

Znajdziemy w niej także magie, ukryte właściwości różnych przedmiotów, a przede wszystkim przyjaźń i miłość nastolatków.

Kolejną  część pt. „Nauczyciel” przeczytam bliżej jesieni, ponieważ wtedy wyjdzie następna część trylogii. 

Polecam miłośnikom fantastyki. Godna przeczytania.