Archiwum luty 2020


"My dilemma is you 2" Cristina...
Autor: ilona_czyta
19 lutego 2020, 22:59

„My dilemma is you 2 „ Cristiny Chiperi to  drugi tom bestsellerowej trylogii, którą miałam okazję poznać. Kontynuacja losów Cristiny i jej paczki. 

Związek Camerona i Cris ma się ku lepszemu, kłócą się i godzą, tak jak to bywa u innych par. Czy przeszłość da o sobie znać i skomplikuje bardziej życie dziewczyny? Kim jest Carly i jakie tajemnice są z nią powiązane?

 

 

 

Dla przypomnienia już miałam okazję poznać młodziutką autorkę tej powieści w pierwszym tomie tej trylogii, która mi się podobała. Drugi tom opowiada również o problemach i rozterkach dziewczyny i jej znajomych. Akcja bardziej nabiera tempa, jest więcej niewiadomych. Ciągle dowiadujemy się czegoś nowego o bohaterach. Tak szczerze, to nie wiadomo kto z nich jest przyjacielem, a kto wrogiem, i kto mówi prawdę. Książka jest fikcją literacką, historia wciąga z każdą przewracaną stroną. Dużo jest dialogów, dzięki którym powieść się pochłania. Muszę przyznać, że na początku nie byłam przekonana, by wrócić do młodzieżówek, ale po przeczytaniu tej pozycji chęć wróciła. Z części na część widzimy jak bohaterowie się zmieniają. Każdy jest inny i to daje tej powieści więcej problemów. Zakończenie bardzo nieprzewidywalne, nigdy bym się nie spodziewała, kto może stać za wypadkiem i śmiercią Carly. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam ostatnią część. Jestem ciekawa, czy akcja potoczy się po mojej myśli. 

Polecam godna przeczytania. Idealna dla młodzieży, ale dorośli również mogą się za nią zabrać. Nie będziecie się nudzić,choć są gusta i guściki. 

Ściskam! :)

 

"My dilemma is you 1" Cristina...
Autor: ilona_czyta
14 lutego 2020, 19:17

„My dilemma is you” to pierwsza część trylogii, powieść obyczajowa. Akcja rozgrywa się w Los Angeles i Miami. Główna bohaterka to szesnastoletnia Cristina. Ojciec dziewczyny dostaje awans i rodzina jest zmuszona przeprowadzić się do innego miasta. Nowi znajomi, nowa szkoła i nowe otoczenie.

Czy dziewczyna odnajdzie się w tym środowisku?

Jak potoczą się jej losy?

 

 

 

Mówią, że od miłości do nienawiści jest jeden krok, w przypadku tej książki  to prawda. Pierwszy raz mam do czynienia z pisarką Cristiną Chiperi, która pochodzi z Włoch.  Książka stała się bestsellerem. 

W powieści mamy dużo bohaterów, którzy są zupełnie różni, mają różne charaktery i sposoby bycia. Autorka spisała się nieźle. Trzeba jej pogratulować, bo jest młodą osobą. Styl jej jest przyjemny i szybko się czyta. Przeważają dialogi, dzięki którym  historie pochłania się w jednej chwili. 

W powieści ukazana jest przyjaźń, zazdrość oraz problemy dnia codziennego  nastolatków, w tle wątek o samookaleczeniu i śmierć.  Szczerze, to wciągnęła mnie dopiero gdzieś w połowie. Mam nadzieje, że w kolejnej części akcja bardziej nabierze tempa. Jestem ciekawa dalszych losów nastolatków. Zakończenie jest nieprzewidywalne, smutne i bolesne. 

„My dilemma is you 1” przypomina mi serial 19+, ponieważ opowiada o losach i perypetiach młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość. 

Polecam, godna przeczytania.

 

Autor: Cristina Chiperi

Wydawnictwo: AkapitPress 

Ocena: 4/5 

 

 

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA "Szczypta magii"...
Autor: ilona_czyta
06 lutego 2020, 15:30

RECENZJA  PRZEDPREMIEROWA :) PREMIERA 11  MARCA!!

„Szczypta  magii” to powieść baśniowa. Betty, Fliss i Charlie to siostry, opiekuje się nimi babcia. Mieszkają razem w pewnej gospodzie, o nazwie Kieszeń Kłusownika. Marzeniem Betty jest przeżycie czegoś niesamowitego i odbyć podróż w nieznane. Nad rodziną Wspacznych od kilku lat wisi klątwa. Nikt nie potrafi przeciwstawić się jej. Krąży legenda o dziewczynie, która wypadła z wieży. Mieszkańcy obawiają się, to dla wszystkich temat tabu. 

Czy uda im się złamać klątwę? Co ukrywa przed rodzeństwem babcia?

Kim jest Sorsha i Colton? 

 

 

To dobra odskocznia od obyczajówek i romansów. Najlepsze rozwiązanie na przesyt danego gatunku i na brak chęci do czytania. Książka jest pełna przygód,  magii i unoszących się czarów. Mnóstwo jest  magicznych przedmiotów i  właściwości,które wywołują dużo emocji. W tle czarodziejskie sztuczki, w których jest ukryta niezwykłość i baśniowość. Ciekawa byłam w jakich czasach działa się historia, ponieważ nie było o tym mowy. Świetną rolę odegrała na początku opowieści mapa krainy, dzięki niej mogłam lepiej wyobrazić sobie miejsce, gdzie działa się akcja i cofać się do niej podczas czytania. Okładka daje tej powieści niezwykłą atmosferę i nastrój. 

Powieść ukazuje siostrzaną miłość, moc magii i sekrety oraz tajemnice.  Zakończenie jest pełne akcji i oddaje książce cały  urok.  Ta pozycja  jest  z morałem, który mówi o tym, że jeżeli kogoś uważamy za złą osobę, to nie zawsze taką jest. Polecam serdecznie.

 

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA "Złe miejsce"...
Autor: ilona_czyta
05 lutego 2020, 20:33

„Złe miejsce” K. N. Haner to powieść obyczajowa z wątkiem mafijnym. Akcja dzieje się w Ameryce. Blaire, dziewczyna, która podpisała ze swoim ojcem zobowiązującą umowę. Ma dla niego robić wszystko by zdobywał inwestorów, między innymi spotykać się z ludźmi z jego branży. 

Jadąc na umówione spotkanie, jest ofiarą wypadku samochodowego.

Kobieta zostaje uratowana przez  pewnego mężczyznę, przez którego potem jest więziona. 

Czy zrodzi się pomiędzy nimi uczucie? Którego wybierze Blaire, Phixa czy Davida?

Czy uda jej się  wyjść z koszmaru, i ocali życie?

 

 

Nielegalne interesy, morderstwo,  prostytucja, narkotyki i mafia, to wszystko znajdziecie w tej książce. Powieść pełna akcji, od początku się coś dzieje i trzyma w napięciu. 

Czytając czasem miałam sprzeczne emocje i byłam zirytowana, ale też były momenty, gdzie miałam uśmiech i wypieki na twarzy. Szybko przeczytałam tę historie, bardzo mnie pochłonęła. 

Przedstawione są w tej książce różne portrety psychologiczne, bohaterowie zmieniają się wraz z przewracaną stroną, są różni, mają inne charaktery, które razem tworzą „mieszankę wybuchową”. 

Irytowało mnie najbardziej zachowanie Davida, był za bardzo pewny siebie, choć Phix też za dużo oczekiwał, był zaborczy i za bardzo kwestionował swoje prawa. Zakończenie jest nieprzewidywalne i szokujące. Jestem ciekawa następnej części. „Złe miejsce” to nie historia dla grzecznych dziewczyn, to książka pełna pożądania i namiętności. 

Polecam gorąco!

 

 

"Nieznośny milioner" Nana Bekher...
Autor: ilona_czyta
04 lutego 2020, 22:06

„Nieznośny milioner” Nany Bekher  to powieść obyczajowa. On, Alex, milioner, który ma wszystko, tylko nie potrafi nikogo pokochać. Ona, Amber, kopciuszek, ciężko pracuje, pomaga rodzicom. Czy te dwa różne światy połączy miłość?

Czy przeszkody, które stawia na ich drodze los, to pokrętne i zagmatwane ścieżki?

Miłość, zdrada, ukryte intrygi i obsesyjna miłość, to wszystko znajdziecie w tej powieści. 

 

 

Książka bestseller. Czytało mi się znakomicie, historia jak wiele innych, on bogaty, ona biedna, ale jednak powieść zupełnie inna i zaskakująca. Ta opowieść mnie oczarowała, przeczytałam ją w dwa wieczory. Fascynuje i wprawia w zachwyt, wzbudziła moje uznanie i wywarła na mnie wielkie wrażenie. Przeczytałam ją zaskakująco szybko i niesamowicie wciąga. Historia banalna, trochę mi przypomina film z Julią Roberts „Pretty Woman”. Autorka ujęła tę fabułę imponująco, do końca trzyma w napięciu. Do ostatniego rozdziału wzbudzała moje zainteresowanie i nie mogłam oderwać się od czytania. Jedna z najlepszych powieści, jakie przeczytałam  w tym roku, oby tak dalej. 

Polecam z całego serca.