Archiwum 14 lutego 2020


"My dilemma is you 1" Cristina...
Autor: ilona_czyta
14 lutego 2020, 19:17

„My dilemma is you” to pierwsza część trylogii, powieść obyczajowa. Akcja rozgrywa się w Los Angeles i Miami. Główna bohaterka to szesnastoletnia Cristina. Ojciec dziewczyny dostaje awans i rodzina jest zmuszona przeprowadzić się do innego miasta. Nowi znajomi, nowa szkoła i nowe otoczenie.

Czy dziewczyna odnajdzie się w tym środowisku?

Jak potoczą się jej losy?

 

 

 

Mówią, że od miłości do nienawiści jest jeden krok, w przypadku tej książki  to prawda. Pierwszy raz mam do czynienia z pisarką Cristiną Chiperi, która pochodzi z Włoch.  Książka stała się bestsellerem. 

W powieści mamy dużo bohaterów, którzy są zupełnie różni, mają różne charaktery i sposoby bycia. Autorka spisała się nieźle. Trzeba jej pogratulować, bo jest młodą osobą. Styl jej jest przyjemny i szybko się czyta. Przeważają dialogi, dzięki którym  historie pochłania się w jednej chwili. 

W powieści ukazana jest przyjaźń, zazdrość oraz problemy dnia codziennego  nastolatków, w tle wątek o samookaleczeniu i śmierć.  Szczerze, to wciągnęła mnie dopiero gdzieś w połowie. Mam nadzieje, że w kolejnej części akcja bardziej nabierze tempa. Jestem ciekawa dalszych losów nastolatków. Zakończenie jest nieprzewidywalne, smutne i bolesne. 

„My dilemma is you 1” przypomina mi serial 19+, ponieważ opowiada o losach i perypetiach młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość. 

Polecam, godna przeczytania.

 

Autor: Cristina Chiperi

Wydawnictwo: AkapitPress 

Ocena: 4/5