Archiwum listopad 2019


Zranić Marionetkę, Katarzyna Grochola
Autor: ilona_czyta
24 listopada 2019, 20:34
Recenzja: „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi to powieść kryminalna. Porucznik Natan, policjant dochodzeniówki prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowego morderstwa. Przydzielona do sprawy Weronika, pani antropolog pomaga mu rozwikłać śledztwo. Tajemnica goni tajemnice, dziewczyna skrywa też okropny sekret. Kryminał pełen zagadek, głupiego wygłupu nastolatek, który prowadzi do strasznej tragedii. W tle pedofilia i jej skutki. Kilka śledztw, które mają zaskakujące zakończenie.
Znam panią Katarzynę od innej strony. To mój pierwszy jej kryminał. Trochę mnie zaskoczyła tą książką, powieść intryguje. Książka na czasie, wszędzie się słyszy o pedofilii. Powieść trzyma w napięciu, fabuła i treść zaskakująco napisana. Problem dziewczyn molestowanych w dzieciństwie mnie bardzo przeraził. Byłam pełna smutku czytając. Bardzo współczułam bohaterkom. Historia przedstawiona w powieści jest bardzo realistyczna, i nie zawsze kończy się happy endem. Powieść wciąga do ostatniej strony, odkrywa mroczne sekrety ludzkiej natury. Nigdy nic nie jest biało- czarne, zawsze jest jakieś drugie dno ludzkiej tragedii. Książka przedstawia pedofilię z puntu widzenia ofiary i intryguje nas tym tematem. Kryminał napisany bardzo dobrze, przekonujący i wiarygodny. Konkretnie napisany i w zdecydowanym tonie. Autorka dobitnie ukazała nam losy bohaterów. Zakończenie znakomite. Polecam.

 

 

Autor: Katarzyna Grochola 

Wydawnictwo: Literackie 

Ocena: 4/5 

Tytuł: Zranić Marionetkę 

Tysiąc obsesji, Gabriela Gargaś, Marcel...
Autor: ilona_czyta
24 listopada 2019, 20:30
MIELIŚCIE TAK, ŻE NIE CHCIELIŚCIE, BY DANA KSIĄŻKA SIĘ KOŃCZYŁA?
. .
„Tysiąc obsesji” to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Duet Gabrieli Gargaś i Marcela Woźniaka. Opis: Anika to kobieta po przejściach, ma narzeczonego Kacpra z którym planuje ślub i syna Kubę z innego związku. Robert to były piłkarz, gwiazda piłki nożnej. Ma żonę, z którą jest w separacji i syna Igora. Droga Roberta i Aniki przetnie się w hotelu. Mężczyzna od pierwszego wejrzenia zauroczył się w kobiecie. Jak szybko druga osoba może zniszczyć idealny związek. Co z tego wyniknie? Jak poradzą sobie z konsekwencjami tej znajomości? Czy Kacper to dobry narzeczony? Czy posiada jakieś tajemnice, które ujrzą światło dzienne?
. .

Książka bardzo przypominała mi powieść Moniki Cieluch pt „Mężczyzna z tuszem na dłoni”. Nie wciągnęła mnie od razu, ale dałam jej szansę na rozwinięcie i miałam rację, po czasie przepadłam. Powieść to duet Gabrieli Gargaś i Marcela Woźniaka. Nie da się odczuć, by tę książkę pisały dwie różne osoby, bo styl był niezmienny. Pierwszy raz mam do czynienia z pisarstwem pani Gabrysi i pana Marcela, choć panią Gargaś kojarzę z wielu pozycji. Mogę stwierdzić, że wspólne pisanie wyszło im na plus. Bohaterowie powieści są inni. Każdy z nich ma inne oblicze. Nie polubiłam na początku Roberta, ponieważ za wszelką cenę chciał zniszczyć związek Aniki. Czytając miałam czasem wypieki na twarzy przez niektóre sceny. Jedyny minus tej powieści to piłka nożna, bo nie lubię i nie interesuje się tym. Czasem zdarza się tak, że lubimy od pierwszej strony bohatera, a pod wpływem czasu, gdy go bliżej poznamy i dowiemy się wiele różnych tajemnic, znienawidzimy go. Tak miałam właśnie z jednym z bohaterów. Udawał osobę, którą naprawdę nie był. Był troskliwy, opiekuńczy, a tak szczerze był złym, podłym człowiekiem, a nawet mordercą. W książce ukazana jest miłość, zdrada, kłamstwa, tajemnice, kłopoty, przekręty, a nawet zagadkowa śmierć. Zakończenie nie zrobiło na mnie wrażenia, podejrzewałam, że tak skończy się ta historia. Najbardziej przy końcu powieści, zszokował mnie list Izabelli, byłej dziewczyny Kacpra, ponieważ zawierał dużo sekretów z jego życia. Okładka jest bardzo ładna i oddaje czar książki. Polecam. Koniecznie przeczytajcie.

 

 

Wydawnictwo: Literackie 

Autor: Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak 

Ocena: 5/5 

Tytuł: Tysiac obsesji 

"Inne niebo" Katarzyna Grabowska...
Autor: ilona_czyta
16 listopada 2019, 21:39
Recenzja: Już niestety żegnamy się z cyklem powieści Katarzyny Grabowskiej pt.”Inne niebo”. To kontynuacja „Magii ukrytej w kamieniu” i „Las potępionych”. Dowiadujemy się jak zakończyły się perypetie młodej dziewczyny Julii, która przeniosła się w czasie, inny świat, inne obyczaje. Wyjaśnią się wszystkie tajemnice i niedomówienia. Losy Julii są niesamowite i wciągające, na pewno jesteście ciekawi jak to się potoczyło? Czy dziewczyna powróci do domu, czy może zostanie w starożytności? Czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Mam wrażenie, że trzecia część jest jeszcze ciekawsza niż poprzednie dwie części. Pani Kasia doskonale się spisała tworząc tę sagę. Jest rewelacyjna. Magia ukryta w tej książce wciąga nas i pochłania. Intrygujące losy Julii i jej kompanów, rewelacyjnie przenoszą nas w realia tego klimatu. Powieść bardzo wciągająca, przeżyłam z bohaterami fantastyczne przygody. Zaskakujące zwroty akcji, książka trzyma w napięciu do końca. Urzekła mnie ta historia, jest niepowtarzalna i zapiera dech. Szkoda, że to już ostatni tom, przykro rozstawać się z bohaterami. Zżyłam się z nimi. Zakończenie fenomenalne, koniecznie przeczytajcie. Ta magia urzeka i hipnotyzuje.

 

 

Autor: Katarzyna Grabowska 

Wydawnictwo: Videograf

Ocena: 5/5 

"Las potępionych", Katarzyna Grabowska...
Autor: ilona_czyta
16 listopada 2019, 21:12
Kolejna część „Magii ukrytej w kamieniu” to „Las potępionych” Katarzyny Grabowskiej. Ukazuje dalsze losy Julii i jej zagmatwane życie w obcym świecie i czasie. Co jeszcze czeka Julie? Czy z grupą przyjaciół uda im się opuścić las potępionych? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy pierścień ze szkarłatnym kamieniem odmieni los dziewczyny, a gdzie w tym wszystkim czas na miłość? Czy Julia wróci kiedyś do domu?
* * *
Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam ostatnią część „Inne niebo”. Czyta się znakomicie, fabuła wciąga i pochłania. Tajemnica goni tajemnice. Losy Julii intrygują i wciągają. Książka pełna przygód i niebezpieczeństw. Czary i nadprzyrodzone rzeczy, magia i drzewa, które żyją. Powieść pełna emocji i rozterek bohaterki. Drugi tom jest jeszcze lepszy i ciekawszy niż poprzedni. Pani Katarzyna trzyma nas w napięciu do końca. Książka fantastyczna, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Nie mogłam się oderwać, zaczynam czytać trzecią część, recenzja wkrótce. Przeczytajcie koniecznie, ten bajkowy świat was zaczaruje i zahipnotyzuje,nie będziecie mogli się oderwać od czytania. „serce miłości spragnione często jest osamotnione często cierpi w ciemności z dala od ludzkiej ciekawości...” Polecam gorąco! :)

 

 

Autor: Katarzyna Grabowska 

Wydawnictwo: Videograf

Ocena: 5/5 

 

Szepty gwiazd, Anna Łajkowska
Autor: ilona_czyta
11 listopada 2019, 22:37
Książka „Szepty gwiazd” Anny Łajkowskiej to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w Polsce w grudniu. Zbliża się Boże Narodzenie. Bohaterka Agata rozstała się z mężem i została sama z synem, bo Jacek odszedł do kochanki Joanny. Grażyna ma rodzinę i pragnie dalej studiować. Witek i Jagoda wychowują córkę Martynkę. Spodziewają się drugiego dziecka. Okazało się po badaniach prenatalnych ze może być chore na Zespół Downa. Jest jeszcze lekarz Konrad, który stracił żonę w wypadku samochodowym, zainteresował się w szpitalu Agatą. Przygody bohaterów zwiążą się w wyjątkowym,magicznym, świątecznym czasie.
* * *

Książka świąteczna w listopadzie, dlaczego nie?! Pierwszy raz mam do czynienia z pisarstwem pani Anna Łajkowskiej. Ostatnio często spotykam się z nowymi autorami, o których nigdy nie słyszałam. Styl autorki jest bogaty. Czyta się lekko i z nutką nostalgii. Fabuła mnie na początku nie wciągnęła, nie czułam klimatu świąt. Nastawiłam się, że ta książka będzie wesoła. W święta zazwyczaj nie kłócimy się, wybaczamy sobie różnego rodzaju spory. Jak dla mnie, za dużo w niej jest wątków i rodzin, na początku nie mogłam się połapać, natłok postaci. W tle mamy wiele problemów, takich jak śmierć mamy, choroba dziecka,zdrada. Kilka razy zdarzyło się, że bohaterowie recenzują tę książkę, nie miałam pojęcia w jakim celu autorka to zawarła w powieści. Zakończenie jest otwarte i tak naprawdę możemy się domyślać jak zakończyła się ich historia. Ostatnio natrafiłam na pierwsze wydanie tej książki i powiem, że okładka jest ładniejsza w tej obecnej co przeczytałam. Czuć w niej bardziej świąteczną atmosferę i jest bardzo klimatyczna. Mi nawet ta opowieść przypadła do gustu, pełna emocji i często towarzyszy w niej smutek, czasem nawet łezka się w oku kręciła. Polecam. Godna do polecenia na jesienne i zimowe wieczory.

 

 

Autor: Anna Łajkowska 

Wydawnictwo: Dragon 

Ocena: 4/5 

Tytuł: Szepty gwiazd