Drwal K.N. Haner


Autor: ilona_czyta
24 lipca 2019, 13:41

„Drwal. Miłość, która narodziła się z natury” K.N. Haner to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w lesie i w Nowym Yorku. On- Jason Parker, samotnik, poszukujący swojej życiowej drogi, mieszka i pracuje w małym lasku, robi rzeźby. Ona- Samantha  pracuje w firmie dziennikarskiej. Pragnie przeprowadzić wywiad z Jasonem, chłopakiem z lasu. Któregoś dnia zjawia się u niego przed domem. To zajście uziemia ją, na kilka dni, w drewnianej chacie. Sprawia to, ze zraniony wydarzeniami z przeszłości, skryty i zamknięty w sobie drwal, otwiera się przed Samanthą.

Co stanie na przeszkodzie znajomości Sam i Jasona?

Czy tajemnice wyjdą na światło dzienne?

*

*

Pierwszy raz mam do czynienia z pisarstwem pani Kasi. Myślałam, że książka  będzie ciężka i trudna w odbiorze, a okazała się świetną lekturą na wakacyjny letni wieczór. Autorka pisze z perspektywy Jasona. Dialogi są regularne i świetnie napisane z wartką akcją. Wprowadza czytelnika w ciekawy świat bohaterów. Nie podobało mi się zachowanie Sam w firmie. Popełniła błąd, ale kto z nas ich nie popełnia, ale z drugiej strony wiedziała na co się pisze.

„Ludzie czasami specjalnie zbaczają z wyznaczonej ścieżki, by zobaczyć, co czai się na nieznanej drodze. Często są to sytuacje,których nie doświadczylibyśmy, idąc prosto do celu.”

Czasem irytowało mnie również zachowanie Jasona. Według mnie, póki nie poznał dziennikarki, był egoistą i myślał tylko o sobie. Tragedia musiała się wydarzyć, by zrozumiał swoje postępowanie. W tej książce ukazana jest, także miłość,agresja psychiczna i fizyczna, śmierć członka rodziny.

„Bo człowiek bez miłości, zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze. Można się bać miłości, można jej unikać, ignorować ją i uciekać przed nią, ale ona w końcu i tak nas dopadnie.”

 

Przeczytałam z zaciekawieniem  w jeden wieczór. Polecam z całego serca.

Ocena: 4/5 

Wydawnictwo: editiored 

Autor: K.N. Haner

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz