Archiwum 24 lipca 2019


Zapomnij o mnie Roma Nowicz
Autor: ilona_czyta
24 lipca 2019, 16:55

Książka „Zapomnij o mnie” Romy Nowicz to powieść obyczajowa. Marco dwudziestoletni chłopak, który miał w życiu wszystko, pieniądze, dobry start w dorosłość, troskliwego ojca i dziewczynę, którą kochał nade wszystko. Ale życie lubi płatać figle. Zbankrutowali, stracili wszystko. Ojciec popełnił samobójstwo, dziewczyna odeszła do bogatszego. Po 15 latach Marco powraca do swojego miasteczka, aby się zemścić na wszystkich, którzy doprowadzili ojca do śmierci. Czy było to samobójstwo czy morderstwo? Szykuje także zemstę na dawnej dziewczynie, ale czy zemsta to dobry pomysł jak się kogoś mocno kocha?

Czy Marco odkryje sekret rodzinny, czy miłość i namiętność zwyciężą?

*

*

Książka pełna erotyki, pożądania i miłości. Sceny łóżkowe bardzo pikantne. Powieść pełna sprzeczności, z ciekawą fabułą. Uwiodła mnie i nie mogłam się oderwać od czytania. Napisana rewelacyjnie. Pełna emocji, wspomnień i fantazji erotycznych. Nie jestem fanką takich pozycji, ale ta powieść mnie urzekła. Czyta się doskonale. Pani Roma perfekcyjnie napisała tę książkę. Bardzo wciągająca, po przeczytaniu zapadnie wam na długo w pamięci. Styl i dialogi są nadzwyczajne. Barwne i interesujące postacie. Historia pełna żaru i napięcia. 

Polecam gorąco.

Autor: Roma Nowicz 

Wydawnictwo Videograf 

Ocena 4/5 

Można ją zakupić na księgarni 

https://videograf.pl/pl/p/Zapomnij-o-mnie/2396

- Bonito

- Empik 

- tania ksiazka 

Drwal K.N. Haner
Autor: ilona_czyta
24 lipca 2019, 13:41

„Drwal. Miłość, która narodziła się z natury” K.N. Haner to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w lesie i w Nowym Yorku. On- Jason Parker, samotnik, poszukujący swojej życiowej drogi, mieszka i pracuje w małym lasku, robi rzeźby. Ona- Samantha  pracuje w firmie dziennikarskiej. Pragnie przeprowadzić wywiad z Jasonem, chłopakiem z lasu. Któregoś dnia zjawia się u niego przed domem. To zajście uziemia ją, na kilka dni, w drewnianej chacie. Sprawia to, ze zraniony wydarzeniami z przeszłości, skryty i zamknięty w sobie drwal, otwiera się przed Samanthą.

Co stanie na przeszkodzie znajomości Sam i Jasona?

Czy tajemnice wyjdą na światło dzienne?

*

*

Pierwszy raz mam do czynienia z pisarstwem pani Kasi. Myślałam, że książka  będzie ciężka i trudna w odbiorze, a okazała się świetną lekturą na wakacyjny letni wieczór. Autorka pisze z perspektywy Jasona. Dialogi są regularne i świetnie napisane z wartką akcją. Wprowadza czytelnika w ciekawy świat bohaterów. Nie podobało mi się zachowanie Sam w firmie. Popełniła błąd, ale kto z nas ich nie popełnia, ale z drugiej strony wiedziała na co się pisze.

„Ludzie czasami specjalnie zbaczają z wyznaczonej ścieżki, by zobaczyć, co czai się na nieznanej drodze. Często są to sytuacje,których nie doświadczylibyśmy, idąc prosto do celu.”

Czasem irytowało mnie również zachowanie Jasona. Według mnie, póki nie poznał dziennikarki, był egoistą i myślał tylko o sobie. Tragedia musiała się wydarzyć, by zrozumiał swoje postępowanie. W tej książce ukazana jest, także miłość,agresja psychiczna i fizyczna, śmierć członka rodziny.

„Bo człowiek bez miłości, zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze. Można się bać miłości, można jej unikać, ignorować ją i uciekać przed nią, ale ona w końcu i tak nas dopadnie.”

 

Przeczytałam z zaciekawieniem  w jeden wieczór. Polecam z całego serca.

Ocena: 4/5 

Wydawnictwo: editiored 

Autor: K.N. Haner