Kiedyś po ciebie wrócę


Autor: ilona_czyta
28 września 2019, 17:58

„Kiedyś po ciebie wrócę” Agaty Czykierda Grabowskiej to powieść obyczajowa z wątkiem romansu i kryminału. Główna bohaterka to Roksana, studentka. 

Po roku wraca do rodzinnego miasta. Chce za wszelką cenę odkryć,co stało się

z jej siostrą Anną, która  pewnej nocy zniknęła jak kamień w wodę. 

Jedyny trop jaki znajduje, to piosenka na jej Ipodzie pt „I’ll come back for you”. Bartek, przyjaciel dziewczyny pragnie pomóc jej odnaleźć Anie. 

Czy im się uda? Czy wszystkie kłamstwa i tajemnice  ujrzą światło dzienne?

*

*

*

To moje pierwsze spotkanie z książką pani Agaty. Gdy zaczęłam czytać, myślałam, że to po prostu romans, ponieważ nie lubię wątków kryminalnych i thillerów, a tak naprawdę z trzy ostatnie rozdziały to kryminał, reszta to zwykła obyczajówka z miłością w tle. 

 

 Styl autorki jest spójny i dobrze napisany, spisała się kapitalnie i nadzwyczajnie w tej książce. 

Fabuła jest wymyślona bardzo realistycznie i od początku byłam nastawiona pozytywnie, ale potem mnie z lekka znudziła, ponieważ miałam wrażenie, że ciągle czytam o scenach intymnych bohaterów.

 

Nie mogłam doczekać się rozwiązania tajemniczego zaginięcia kobiety.

 

Wierzyłam do samego końca, że dobrze zakończy się śledztwo. 

W powieści jest nawiązanie do książek Colleen Hoover. Kilka jej pozycji przeczytałam i również jestem zadowolona z historii spod jej pióra. 

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ukazana jest w niej przyjaźń, miłość, ale także depresja związana ze stratą bliskiej osoby. 

Zakończenie było dla mnie nieprzewidywalne, szokujące, uderzające i wbija w fotel. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Myślałam, że inaczej zakończy się historia bohaterów. 

Na świecie i w Polsce ginie w tajemniczych okolicznościach duża ilość osób. Często policja nie ma poszlak, by odnaleźć zaginionych ludzi. Dużo przypadków odnajdują ze szczęśliwym zakończeniem, ale także z tym złym. 

Polecam, godna przeczytania. 

Jestem ciekawa następnej książki pani Agaty, na którą natknęłam się u siebie w bibliotece pt. „Adam”. Pewnie przeczytam niebawem.

 

Autor: Katarzyna Czykierda- Grabowska 

Wydawnictwo: Omg books 

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz