Najnowsze wpisy, strona 19


Naucz sie beze mnie żyć
Autor: ilona_czyta
20 lutego 2019, 22:24

Książka "Naucz się beze mnie żyć" Angeliki Ślusarczyk jest ciekawa i wciągająca. Niektóre sytuacje w niej są zabawne, ale czasem również smutne.
Poznajemy bohaterkę Wiolę, która nie może się otrząsnąć po stracie miłości. Nie wie dlaczego odszedł, zapadł się pod ziemię. Prowadzi salon kosmetyczny. Przyjaźni się z Klarą i Karoliną, które ją wspierają. Wiola nie wie czy jeszcze pokocha kogoś tak jak Mateusza. 
Dawno nie czytałam książki napisanej przez polkę. Jakoś nie przepadam za rodzimymi autorkami, ale tą książkę czytałam z uśmiechem na ustach. Autorka ma 21 lat, jak na osobę tak młodą potrafiła genialnie napisać swoją opowieść. To jej pierwszy debiut. Niesamowite jest to że ta książka jest taka życiowa i historia głównej bohaterki wciąga. Czyta się bez tchu. Pisarka porusza także problem anoreksji i kłopotów z nią związanych. 
Książka naprawdę godna polecenia. Koniecznie przeczytajcie. 


Wszystkie nasze obietnice
Autor: ilona_czyta
04 lutego 2019, 22:20

Piękna i wzruszająca historia o miłości. Książka z przesłaniem. Mówiąca o tym co w życiu najważniejsze i najbardziej najpiękniejsze. Każda kobieta, która ma problemy z płodnością i zajsciem w ciążę powinna ją przeczytać. 
Czytając nie uroniłam żadnej łzy, choć była smutna. 
Zapadł mi w pamięci pewien cytat: "Ludzie starają się ignorować własne wady i koncentrują się na cudzych, do tego stopnia, że nie widzą nic poza nimi. Stale się ich czepiają jakby dłubali w nich palcem, aż wydrapuja wielką dziurę i tylko tym sie dla nich stajemy, jedna wielka ziejaca wada. 
Więc czasem przemyślmy swoje życie i nie krytukujmy innych.
Bardzo polecam.


Maybe Someday
Autor: ilona_czyta
01 lutego 2019, 22:22

Collen jest naprawdę niesamowitą pisarką i świetnie potrafi zaskoczyć w jej historiach. Takie życiowe i pouczające. 
Someday Maybe opowiada o życiu pewnej dziewczyny o imieniu Sydney. Jest studentką, ma ukochanego i wiedzie poukładane życie, do czasu gdy z balkonu dostrzega chłopaka, który również się w nią wpatruje grając na gitarze. Ridge jest głuchoniemy. Posiada własny zespół, który prowadzi z kolegą. Poznaje Sydney i zakochuje się w niej mając dziewczynę. 
Czy losy połączą tych bohaterów, przekonacie się, czytając ta historie i dowiecie się co znaczy tytuł powieści. 
Mnie się bardzo podobała. Miała w sobie to coś, nawet nie umiem określić. Wzruszająca, a nawet czasem pełna humoru. 
Gorąco polecam. Znając życie to nie mój koniec z tą autorką.