Najnowsze wpisy, strona 3


Winny jest zawsze mąż Michele Campbell
Autor: ilona_czyta
17 sierpnia 2019, 13:06
Książka „Winny jest zawsze mąż” Michele Campbell to powieść obyczajowa. Składa się z dwóch części. Dawniej: - Opowiada o trzech studentkach, przyjaciółkach, Kate, Jenny i Amber. Życie akademickie, narkotyki, seks, imprezy i zbrodnia popełniona przez jedną z nich. Obecnie:- Losy dziewczyn kilkanaście lat później. Zdrada małżeńska, skandal, samobójstwo. Czy zbrodnia skrywana przez przyjaciółki ujrzy światło dzienne? Czy zemsta po latach coś zmieni w ich życiu, czy zniszczy przyjaźń, która pozornie przetrwała lata? * * *


Powieść o tajemnicach, kłamstwach i zbrodni. Czytałam z dużym zainteresowaniem. Intryga mnie wciągnęła. Szybko się czyta tę książkę. Idealna dla osób lubiących zawiłe historie. Przekonamy się, że od przyjaźni do nienawiści jest tylko rzeczywiście jeden maleńki krok. Relacja trzech przyjaciółek przedstawiona mistrz-osko. Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło, zupełnie nie tego się spodziewałam. Miałam inną wizję końca, ale ogółem książka super, polecam.

   

 

Wydawnictwo: Literackie 

Autor: Michele Campbell 

Ocena: 8/10 

 

 

Ważki na kostce lodu Łucja Wilewska
Autor: ilona_czyta
15 sierpnia 2019, 12:09

„Ważki na kostce lodu” Łucji Wilewskiej to opowieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym i fantastycznym. 

Marta prowadzi szczęśliwe życie, ma męża prawnika, dwie wspaniałe córeczki. Studiuje pedagogikę, ponieważ uwielbia dzieci i chce zostać nauczycielką. Przed laty ojciec jej zaginął w tajemniczych okolicznościach. Któregoś dnia ma dość monotonnego życia i robi skok w bok. Jak zmieni się los Marty, że postanowi zmienić swoje dotychczasowe życie? 

Czy ojciec się odnajdzie? 

Kim będą dwa tajemnicze duchy i jaką rolę będą pełnić?

• • •  Książka na początku mnie nudziła, akcja rozwinęła się po kilkunastu kartkach. 

Autorka spisała się doskonale, miała świetny pomysł na fabułę. Z główną bohaterką utożsamia się wiele kobiet w dzisiejszych czasach. Strasznie mnie irytował mąż Marty, egoistyczny dupek, który myśli tylko o sobie i by tylko jemu było dobrze. Powieść ukazuje miłość, przyjaźń, ale też przemoc domową, śpiączkę oraz śmierć kliniczną. Zaskoczyła mnie i intrygowała pod wieloma względami. Dzięki tej opowieści dowiedziałam się, co to jest śmierć kliniczna i stwierdziłam, że to tylko ludzka wyobraźnia, ponieważ w książce mamy doskonałe wyjaśnienie tego terminu. Jest za wiele wątków, nie za bardzo tak lubię, ale w niej wszystko jest dopasowane do fabuły. Historia bohaterów wymyślona ciekawie, nawet ten wątek paranormalny nadał niepowtarzalny klimat. Pierwszy raz spotkałam się z duchami w powieści.

Przypominała mi „Zostań, jeśli kochasz” Gayle Forman i „It ends with us” Colleen Hoover, które czytałam na początku roku. •

Rzadko teraz spotyka się dobrych i pomocnych ludzi, takich jak policjant Adam. Często zdarza się tak, że ludzie mają swoje stereotypy między innymi:„ o leży na chodniku, bo jest pijana”, a ta osoba może naprawdę potrzebować naszej pomocy i możemy uratować jej życie. •

Zakończenie mnie zaskoczyło, myślałam, że wyjaśni się jeden wątek,a możemy tylko sobie to wyobrazić.Polecam godna przeczytania 😁😄

 

 

Biała krypta,
Autor: ilona_czyta
07 sierpnia 2019, 14:58
„Biała krypta” Mariette Lindstein to thriller obyczajowo-kryminalny. Powieść opowiada o losach dwóch sióstr bliźniaczek, Dani i Alex. Kiedy były nastolatkami, rodzice porzucili je dla sekty w Indiach. Opiekowała się nimi ciotka. Któregoś letniego dnia, Dani zaginęła bez śladu. Policja była bezsilna, nie znalazła żadnego tropu. Alex przeszła załamanie nerwowe, wylądowała w szpitalu. Postanowiła wziąć się w garść i samodzielnie poszukać siostry. Znalazła prace w firmie randkowej. Pomagają jej w poszukiwaniach jej nowy szef i przygodnie poznany jej nowy chłopak Jim. Ale coś tu nie gra. Czy są oni tymi za kogo się podają? I do czego Sekcie potrzebna jest Dani? A co z przepowiednią, która ma się spełnić, gdy minie 50 lat?* * Książka pełna tajemnic i niedomówień. Czyta się znakomicie, pochłania bez reszty. Napisana brawurowo, z nutką dobrego kryminału. Trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Lubię takie książki, kiedy z każdą przewracaną stroną coś się dzieje. Spisek, knowania, podstępne działania, tajemnicze układy i dobry seks. Akcja i przebieg zdarzeń opisane super. Polecam.

Martwy sad
Autor: ilona_czyta
06 sierpnia 2019, 14:59

„Martwy sad”- mała miejscowość koło Środy Śląskiej lata 80. Dwaj bracia bliźniacy Rysiek i Marcin. Rysiek zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Do czasów współczesnych nie został odnaleziony. Mija 30 lat. Marcin to poważny policjant wydziału śledczego. Zostaje wezwany w nocy do potwornego morderstwa. 

Na miejscu zbrodni zastaje morderce. W trakcie pościgu słyszy od podejrzanego szept „ Widziałem jak diabeł chodzi tam na palcach”, zamiera. Są to słowa, które usłyszał od swojego zaginionego brata przed laty. 

Czy Rysiek żyje?!

*

*

Książka wciągnęła mnie niesamowicie, nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła rewelacyjnie przedstawiona. Panu Mieczysławowi udało się doskonale porwać mnie do czytania. Powieść z wątkiem nadprzyrodzonym, pobudza wyobraźnie i straszy. 

Intrygowała mnie do samego końca. Efektownie przeprowadzone śledztwo jak z archiwum X. Książka bardzo dobrze napisana, porównać ją mogę do „Żmijowisko” @wojciechchmielarz . W sumie drugi najlepszy kryminał jaki przeczytałam w tym roku. „Martwy sad” to rewelacja, tylko zakończenie mnie troszeczkę rozczarowało, spodziewałam się czegoś bardziej metafizycznego.  Polecam godny przeczytania, nie zwlekajcie. •

 

Autor: Mieczysław Gorzka 

Wydawnictwo: Bukowy las 

Ocena : 9/10 

 

 

Too Late, Colleen Hoover
Autor: ilona_czyta
01 sierpnia 2019, 21:05

Recenzja: „Too late” Colleen Hoover to powieść obyczajowo- kryminalna. Akcja dzieje się w Ameryce. Asa prowadzi nielegalny biznes, jest bez wzajemności zakochany w Sloan. Uzależniony od imprez,narkotyków i seksu. 

Sloan, dziewczyna, która studiuje i tkwi w niebezpiecznym związku, by zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu, który przebywa w ośrodku, za który płaci Asa. Dziewczyna poznaje pewnego dnia Cartera, który współpracuje z jej chłopakiem. 

Uczęszcza do szkoły razem z nią. 

Jak potoczą się ich losy?

Czy Asa wyjdzie na prosto, czy musi wydarzyć się tragedia? 

Co zrobi Sloan? Zostanie w toksycznym związku, czy skończy z nim na zawsze?

*

*

Dużo słyszałam dobrych słów o tej książce. Autorkę poznałam już w innych powieściach, jak zawsze zaciekawiła mnie historią bohaterów. Ta książka to romans z wątkiem kryminalnym. Nie wciągnęła mnie od początku, ale dałam jej szansę i akcja się rozwinęła na plus. Nie można nic zarzucić autorce. Genialnie wymyślona fabuła. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. *

*

Asa bardzo przypominał mi postać Diego z serialu „Grand hotel”, pewnie przez to, że był z nią na siłę, gdy tak naprawdę ona go nie kochała, tylko była z nim ze względu na pieniądze. Nie podobało mi się jego zachowanie. Bezduszny drań , który chciał mieć Sloan tylko dla siebie.

*

*

W książce ukazana jest miłość z przymusu, choroba, uzależnienie od używek. Zakończenie wg mnie było przewidywalne. Polecam.

Za pożyczenie książki dziękuję @paulina_tomczyk24

 

Autor: Colleen Hoover 

Ocena: 4/5 

Wydawnictwo : Otwarte