Archiwum 20 kwietnia 2020


"Serce z kamienia", Katarzyna Misiołek...
Autor: ilona_czyta
20 kwietnia 2020, 21:02

Recenzja:

„Serce z kamienia” Katarzyny Misiołek to powieść obyczajowa. 

Weronika to kobieta spełniona, ma cudownego, przystojnego męża i dwie śliczne córeczki. Prowadzi znanego  i lubianego bloga, jest rozpoznawalna. Jest byłą modelką, piękną i zadowoloną 

z życia, ale to tylko pozory. Kiedy zachodzi w niechcianą ciążę jest rozdrażniona i wiecznie niezadowolona. Wszystko jest na jej głowie, dom, dzieci, mąż. Obowiązki ją przerastają 

i przytłaczają. Znikąd nie ma żadnej pomocy. Wylewa się na nią fala hejtu, a po porodzie jest jeszcze gorzej. Jak potoczą się losy Weroniki? Czy jej rodzina przetrwa ten trudny czas?

 

 

 

Książka porusza bardzo trudny temat depresji poporodowej. Przedstawia nam tylko jedną z bardzo wielu takich historii. Niektóre kończą się dobrze, ale bywają i takie w których występuje jedno wielkie nieszczęście, katastrofa i śmierć. Pani Kasia pisze powieści bardzo wzruszające i chwytające za serce, ta historia też jest taka wzrusza do łez, skłania nas do przemyśleń i zastanowienia się nad naszym życiem. Pokazuje różne strony depresji od euforii do skrajnego zmęczenia i nostalgii po stany samobójcze.  Temat poruszony w książce bardzo trudny i ciężki do zaakceptowania przez środowisko. Każdy myśli, że to go nie dotyczy, że to wielki wstyd, często ukrywany przed bliskimi i znajomymi. Przeczytałam w dwa wieczory, taka byłam zainteresowana tą historią. Powieść poruszy nawet zatwardziałe serca. Nie bójmy się prosić o pomoc. Okładka przyciąga wzrok, ładnie wydana. Polecam do przeczytania każdemu, nie tylko dla pań. 

Godna przeczytania.

 

Autor: Katarzyna Misiołek

Tytuł: Serce z kamienia 

Ocena: 5/5

Wydawnictwo: Książnica 

"Zapach grzechu", Nana Bekher
Autor: ilona_czyta
20 kwietnia 2020, 20:45

„Zapach grzechu” Nany Bekher to powieść obyczajowa z domieszką erotyzmu. Ana to szczęśliwa mężatka, ma wszystko kochanego męża, synka, piękny dom, nic jej nie brakuje do szczęścia. Aż któregoś dnia bańka pryska. Własny mąż sprzedaje ją gangsterowi. Nie wie gdzie jest jej dziecko. Ma służyć jako zabawka do spełniania erotycznych pragnień u mafioza. 

Co czeka Ane? Czy uwolni się z łap gangstera? Czy tajemnica dotycząca kobiety ujrzy światło dzienne? Czy przetrwa i zaufa?

 

 

 

 

Powieść bardzo wciągająca. Odważne i namiętne sceny erotyczne przyciągną każdego czytelnika. Czytało mi się znakomicie, urzekła mnie ta opowieść. Niby książka gangsterskie z morderstwami w tle, ale historia taka ciepła i przyjemna w odbiorze. Bardzo spodobał mi się Miguel, niby wielki zabijaka, a w sercu kochany i namiętny facet. Zapach grzechu pokazuje nam, co odpowiednia kobieta może zrobić z facetem. Jak pod jej wpływem się zmienia i ulega jej czarowi. Los rzuca im ciągle kłody pod nogi, ale jak się ma u swego boku kochaną osobę, to można przetrwać największą burzę. Powieść pełna pożądania w czystej postaci. Nie unikniemy scen brutalnych, a jednocześnie scen pełnych miłości. Książka bardzo odważna i pasjonująca. Bardzo mi się podobała ta pozycja, czytałam już inna książkę tej autorki „Nieznośny milioner” była równie dobra. Okładka przyciąga wzrok i zachęca do czytania. Duży druk, dlatego czyta się bardzo szybko. Z każdą przewracaną stroną byłam coraz bardziej zaintrygowana tą historią. Zakończenie niesamowite, i niestety, ale przewidywalne. Polecam każdemu kto lubi gorące sceny łóżkowe, klimat mafijny, porachunki, dobre serce  i miłość oraz tajemnice skrywane w tle. Przeczytajcie koniecznie. Polecam.

 

 

Autor: Nana Bekher

Tytuł: Zapach grzechu 

Ocena: 5/5 

Wydawnictwo: Lucky