Archiwum 25 marca 2020


"Ziarna wolności tom 2" Marcin...
Autor: ilona_czyta
25 marca 2020, 23:37

"Ziarna wolności tom 2" Marcin Chyczewski to dalsze losy Marka i Marty oraz ich przyjaciół na przełomie 1913-1918 roku. W tle powstanie Oddziałów Brygady Legionistów Polskich pod dowództwem Piłsudskiego. Śmierć Rasputina, abdykacja Cara Mikołaja II i zabójstwo rodziny Romanowów. 

Dola i życie Marka i Marty łączą się i splatają na tle tych ważnych wydarzeń. Czy ich miłość przetrwa zawieruchy wojny, a może okropieństwa czasów Wielkiej Wojny zmienią ich charaktery i duszę? •

 

 

Jest to powieść historyczno- obyczajowa. Druga część książki nie przekonała mnie odrazu. Wciągłam się dopiero po długim czytaniu. Nudzimy mnie trochę długie i zawiłe opisy  wojny, ale kiedy przekonałam się do tej powieści, urzekła mnie swoją historią. Trzymałam kciuki za Martę i martwiłam się jej losem. W trakcie czytania utożsamiałam się z bohaterami i przeżywałam ich historię. Książka trzyma się faktów historycznych z dużą dokładnością. Autor oddał charakter i nastrój tamtych czasów. Powieść przedstawia całe okropieństwo strasznej wojny i pokrętne losy głównych postaci. Polecam z całego serca, przeczytajcie koniecznie. •

 

"Ognista Korona" 4 tom Dziedzictwo...
Autor: ilona_czyta
25 marca 2020, 21:26
Dzisiaj żegnamy się z „Dziedzictwem Kopernika” Tony Abbott. Przedstawiam wam ostatni czwarty tom pt. „Ognista korona”. Dalsze przygody Lily, Becca, Darrell, Wade oraz ich rodzin. Poszukiwania magicznych artefaktów dalej trwają. Wszyscy zbliżają się do wielkiego odkrycia. Czy uda im się odnaleźć wszystkie 12 artefaktów magicznej machiny Kopernika? Czy ocalą świat, czy podróż w czasie jest możliwa? Jaką tajemnice skrywa Galina Krause?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się czytając tę powieść. Książka przygodowo-fantastyczna. Przeniosła mnie w różne zakątki świata. Odkryłam wraz z bohaterami magiczne i mistyczne miejsca. Podróżowałam w czasie i przestrzeni. Czytało mi się zaskakująco szybko z ogromnym zainteresowaniem. Polubiłam bohaterów tej powieści, nawet diaboliczną Galinę. Szkoda, że to już koniec. Powieść bardzo intrygująca, nie tylko dla młodzieży. Pełna zachwycających przygód, pościgów, strzelanek. Zwiedzałam z dzieciakami prawie cały świat, poznajemy historie niektórych z nich. Wikłamy się w tajemnice i zagadki. Poznałam nieznaną i mistyczną historię Mikołaja Kopernika i jego przyjaciół. Powieść mnie zaczarowała. Tony Abbott stworzył naprawdę doskonałą przygodę. Książka pięknie wydana. Szkoda, że nie jest w twardej oprawie, lepiej by się prezentowała. Godna polecenia dla każdego! Od dzieciaka do dorosłego!