Archiwum 20 marca 2020


"Testament Ariany" Francoise Bourdin...
Autor: ilona_czyta
20 marca 2020, 18:42

„Testament Ariany” Francoise Bourdin to powieść obyczajowa. 

Anna to kobieta spełniona, ma kochanego męża, dom, syna. Dostaje w spadku po ciotce rodzinną rezydencje. Staje się czarną owcą w rodzinie. Wszyscy mają do niej pretensje, że specjalnie opiekowała się starszą ciotką, aby zdobyć spadek. 

Cała rodzina jest przeciwko niej. Sypie się cały jej świat, nawet mąż jedyna osoba, która powinna ją popierać, jest przeciw niej. Tylko w synu ma oparcie. 

Jak potoczą się losy Anny? Czy jej życie ulegnie zmianie? Czy tak dobre i kochane małżeństwo przetrwa tę próbę? A może miłość do męża, to tylko złudzenie, skoro jeden głupi spadek, może wszystko zepsuć. 

 

 

 

 

Powieść pełna sprzeczności. Przedstawia skomplikowane rodzinne relacje, podsyca nieporozumienia i prowadzi do konfliktów. Pokazuje, że życiowe zmiany są nam czasem potrzebne, ze warto walczyć z przeciwnościami losu i walczyć o swoje marzenia, starać się je realizować. Książka bardzo mi się podobała. Pierwszy raz mam  do czynienia z tą autorką, ale książka bardzo ujmująca. Pokazuje relacje międzyludzkie, że jeśli komuś się lepiej powodzi, dostał spadek, to jesteśmy zazdrośni, zachłanni, dlaczego to nie ja. Konflikt o spadek prowadzi czasem do rozpadu kochającej się rodziny. Czytało mi się szybko i bardzo mnie zaintrygowała. Szkoda, że trzeba czekać na kolejną część, aby dowiedzieć się jak to się wszystko zakończy. Napisana brawurowo, nie nudziłam się czytając. Przechodzi się płynnie z rozdziału do rozdziału. Powieść pełna emocji i ludzkich zachowań. Zaintrygowały mnie losy Anny i jej rodziny. Z niecierpliwością czekam na odsłonę kolejnej części. Polecam.