Archiwum 10 kwietnia 2019


Moje greckie lato
Autor: ilona_czyta
10 kwietnia 2019, 22:25

Po wakacjach na wyspie Zakynthos natrafiłam na tą książkę. 

Bardzo przyjemna i wciągająca opowieść o dziewczynie, której ciotka zapisała w spadku dom w małej wsi na wyspie Zakynthos. 

Holly zostawia chłopaka, Londyn, pracę i wylatuje na wyspę. Tam poznaje okolicznych mieszkańców. W tym także jego, chłopaka Aidana, który jest jej przewodnikiem po wyspie. 

Nie spodziewa się, że pozna tam sekret, który rozdzielił jej rodzinę. 

Opowieść o gorącym romansie, rodzinnych sekretach, o odkrywaniu samej siebie. 

Rozświetla serce swoim słonecznym blaskiem. Czytając ją widzi się w wyobraźni greckie klimaty i czuję się grecki klimat. 

Sprawia że nie można się od niej oderwać. Polecam serdecznie. 

 

"Krople deszczu"
Autor: ilona_czyta
10 kwietnia 2019, 22:08

Książka "Krople deszczu" przedstawia historie dziewczyny, która po śmierci mamy przeprowadza się z ojcem na Florydę szukać sensu życia. Nie może poradzić sobie ze stratą. 

Przenosi się do nowej szkoły. Nowe otoczenie, inni ludzie. Jej hobby to taniec. Taniec przynosi jej radość. Jej mama uwielbiała balet i tylko to po niej pozostało, gdy tańczy mniej boli strata. 

Cyt. " Zawsze jesteś taka poważna i skupiona, a czasami warto poszukać odrobiny zabawy. Roświetl swoje życie i spraw by było jaśniejsze".

Lubi pływać. Podczas pływania poznaje chłopaka, nieśmiały, cichy, i zamknięty w sobie. Drew, który możne mieć każda dziewczynę na ziemi, chodzi do ostatniej klasy liceum. Skrywa pewne tajemnice. Jego ojciec chce dla niego innego życia, gdyby dowiedział się ze coś poczuł do tej dziewczyny byłoby źle. Twierdzi ze jest nieudacznikiem i nic w życiu nie osiągnie. 

Jak zakończy się ich związek dowiecie się czytając. Opowiada także o miłości braterskiej i oddaniu. Bracia wskoczyliby za sobą w ogień. Wspierają siebie jak mogą. Książka jest cudowna pod względem miłości i namiętności. Czytając ją czułam lekkie deja vu, ponieważ przypominała mi momenty z innych książek i filmu. Między innymi Hopeless Collen Hoover, Zostań jeśli kochasz i film Endless love. Kto czytał i oglądał wie dlaczego. 

Na pewno pozostanie na długo w mojej pamięci. 

To już moja druga książka, w której jest przemoc. Jest problemem na czasie. 

Natknęłam się na cytat, który mi się spodobał. 

"Nie patrz wielce w przeszłość, która przeminęła i nie zawracaj sobie głowy przyszłością, która nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i spraw, by była piękna i warta wspomnień."

Polecam każdemu ta powieść. 

 

Autorka Kathryn Andrews 

Ocena 5/5 

Wydawnictwo Niezwykłe