Zagubieni, Adriana Rak


Autor: ilona_czyta
20 grudnia 2019, 20:34

„Zagubieni” Adriana Rak to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się na północy Polski w Gdańsku.

Tamara to dwudziestoczteroletnia kobieta, która ma w życiu pod górkę. Ma syna Aleksandra z facetem, który jest kryminalistą i siedzi w więzieniu. 

Mieszka z mamą i ojcem- alkoholikiem. 

Któregoś dnia postanawia napisać ogłoszenie na portalu randkowym. Długo nie musiała czekać na odpowiedź, bo otrzymuje wiadomość od Aleksa. 

Mężczyzna jest biznesmenem. Firma produkuje meble. Jego inwestycją jest budowa polskie  filii w Gdańsku. 

Czy zaufają sobie nawzajem i będą wieść szczęśliwe życie?

 

 

 

Udało mi się już poznać panią Adrianę na instagramie, ale jeszcze nie miałam okazji przeczytać żadnej książki. „Zagubieni” to moja pierwsza powieść i nie ostatnia. Mam zamiar przeczytać jeszcze dwie części „Uwikłanych” i co podpowie życie. 

Kiedy zaczęłam tę książkę, szybko okazało się, że przewracam ostatnią stronę, tak naprawdę przeczytałam ją w dwa dni, dłużej pisałam recenzję. 

Podobała mi się historia Tamary i Aleksandra, choć nie jestem przekonana do miłości poznanej przez internet, nie mogłabym takiej osobie zaufać. 

Pani Adriana zawarła w niej miłość głównych bohaterów  do literatury, jak dla mnie na plus, to było takie niesamowite, gdy człowiek spotyka kogoś, kto ma taką samą pasję. Książka jest pisana z perspektywy Tamary i Aleksandra. 

Styl autorki jest bogaty i mnie oczarował, fabuła wciąga. 

W powieści występuje temat alkoholizmu i przemocy w rodzinie, nawet mamy informacje o Niebieskiej Karcie. Trochę szkoda, że nie było  chociaż małej wzmianki, czy ojciec dziewczyny wyszedł z uzależnienia. 

Gdy widzicie, że jakaś osoba potrzebuje waszej pomocy, bo w niej występuje przemoc, nawet się nie zastanawiajcie, tylko reagujcie. Policja albo jakieś instytucje z tym związane udzielą wam wskazówek i wsparcia. 

 

Czasem miałam wielką ochotę wstrząsnąć bardzo Tamarą i jej matką, bo długo zwlekały, by zgłosić ojca i męża. Mogła stać się jakaś tragedia. 

 

Podsumowując, to książka o szukaniu własnej drogi w życiu, miłości, zaufaniu, ale także smutku, alkoholizmie i przemocy w rodzinie. 

Polecam z całego serca. Bardzo jestem zadowolona z wyboru pani Rak.

 

 

 

Autor: Adriana Rak 

Wydawnictwo:WasPos

Ocena: 5/5 

 

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz